Cześć!

Nazywam się Małgorzata Pietras.


Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym (ukończyłam studia na kierunku Oligofrenopedagogika z terapią mowy w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej w Łodzi) oraz nauczycielem z dyplomem ukończenia Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

W swojej pracy zawodowej przez blisko 11 lat miałam okazję pracować z dziećmi w każdej grupie wiekowej (od 2 do 10 roku życia). Ponadto przez dwa lata pracowałam jako terapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy z młodzieżą niepełnosprawną.

W swoją pracę zawsze mocno się angażuję i staram się wychodzić naprzeciw potrzebom swoich podopiecznych.

Tak właśnie narodziła się myśl i chęć zdobycia wykształcenia w kierunku Integracji Sensorycznej. Od 2018 roku rozpoczęłam pracę jako terapeuta Integracji Sensorycznej. Od 2022 roku prowadzę własny gabinet w Legnicy.

Mam duże doświadczenie w pracy, w szczególności z dziećmi niepełnosprawnymi. Przez dwa lata współpracowałam z przedszkolem terapeutycznym w Chojnowie, gdzie miałam okazję prowadzić terapie dzieci z autyzmem, zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo.

Jednocześnie pracowałam w Szkole Podstawowej jako wychowawca w klasach 1-3, gdzie elementy terapii SI wykorzystywałam z myślą o dzieciach, które tego bardzo potrzebowały.

Moją pasją są dzieci, ich możliwości poznawcze i rozwojowe.

Bardzo nie lubię nudy, dlatego moje zajęcia są pełne pomysłów i nowych rozwiązań. W swojej pracy wykorzystuję różne techniki i metody terapeutyczne zdobyte na licznych szkoleniach, m.in.:

  • terapia ręki
  • elementy terapii neurotaktylnej dr Svetlany Masgutovej
  • integracja bilateralna
  • elementy sensoplastyki
  • gimnastyka korekcyjna
  • muzykoterapia

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch cudownych chłopców. W wolnych chwilach lubię czytać (szczególnie literaturę fantasy), grać w gry planszowe i ogrywać męża w szachy :P